Bio potraviny | zdravá výživa
Bio potraviny

KONTAKT

ZDRAVÉ BISTRO s.r.o.

Radka Dvořáková

IČ:   280 71 590
DIČ: CZ28071590
Tel.: 775 643 597
 
Otevírací doba:
PO-PÁ 8:30hod. - 13:30hod.
 
Obědy našeho bistra jsou na objednání,volat můžete do 9:00 ráno.
 
 FAKTURAČNÍ ADRESA:

 ZDRAVÉ BISTRO s.r.o.

 Komenského 176
 389 01 Vodňany
 

 Vše ohledně provozu krámku  a bistra najdete zde, pokud potřebujete více informací, neváhejte volat.

 Odpolední hodiny věnuji objednaným  klientům na Access bars, Thetu a dalším příjemnostem...

 Moc děkuji za pochopení .Volejte, vše si můžeme domluvit i ohledně nákupů, které mohu předem připravit...


 

 

Bio alpské mléko polotučné bez laktózy 1 l  

Bio alpské mléko polotučné bez laktózy 1 l , produkty Australské terapie


Kategorie: ChlazenéBio alpské mléko polotučné bez laktózy 1 l  bio potraviny
Kód produktu:
000651
Omlouváme se...

zboží není momentálně dostupné.

Bio alpské mléko polotučné bez laktózy 1 l

Bio alpské mléko polotučné bez laktózy 1 l


Toto čerstvé polotučné mléko bylo zbaveno laktózy (mléčného cukru)  přírodní cestou pomocí enzymu. Je vhodné pro lidi, kteří trpí laktózovou  intolerancí (nesnášenlivostí laktózy). Mléko pochází z regionu Alp od  volně se pasoucích krav. Tyto krávy si vybírají horské bylinky, které  jim nejvíce svědčí a chutnají, a to se projeví nejen v nutričních  hodnotách mléka, ale také v jeho vůni a chuti. Toto mléko má  smetanovější barvu v porovnání s běžným mlékem, lahodnou chuť a  příjemnou vůni. Mléko je homogenizované a šetrně pasterované vodní  parou.


Složení: Bio mléko polotučné bez laktózy


Alergen: mléčná bílkovina


Výhody bio mléka: Krávy nesmí konzumovat geneticky  manipulované  plodiny  a živočišná krmiva (takzvané masokostní moučky). U  žádné krávy z   ekologického chovu nikdy nebyla prokázána nemoc  šílených krav.  Zakázáno  je používání hormonů a preventivní podávání  antibiotik. Je-li  nutno  zvíře léčit antibiotiky, pak doba, po kterou  se její mléko  nezpracovává  na prodej, je prodloužena minimálně dvakrát  oproti běžným  chovům.  
Dle provedených studií má bio mléko  přirozeně vyšší obsah  určitých  živin než mléko z běžných chovů. O  hodně vyšší je hladina  omega 3  mastných kyselin (až o 71 %), které  jsou nutné pro zdravé srdce  a klouby  a pevné kosti a zuby. Většina  lidí trpí nedostatkem omega 3  mastných  kyselin. Výzkumy opakovaně  prokázaly, že bio mléko má vyšší  hodnoty  vitaminu E, vitaminu A a  antioxidantů. Krávy, které konzumují  hodně  čerstvé trávy a jetele,  dávají mléko s obsahem vitaminu E  průměrně o 50 %  vyšším a beta  karotenu o 75 % vyšším než je obsah  těchto látek v běžném  mléce (z  beta karotenu vyrábí naše tělo vitamin  A). Obsah antioxidantů  luteinu a  zeaxanthinu je dva- až třikrát vyšší.  
Co to je laktózová intolerance: Laktóza je hlavním cukrem přítomným v mléce, a je proto  také nazývána mléčný cukr. Naše tělo neumí laktózu vstřebat, ale umí ji  pomocí enzymu laktázy rozložit na jednodušší složky, které zpracuje.  Pokud máme nedostatek tohoto enzymu, pak trpíme laktózovou intolerancí.  Mezi přízaky této poruchy patří průjmy, nadýmání, kručení v břiše,  břišní křeče a bolesti břicha po požití mléka. Udává se, že takto  postižen je cca každý šestý člověk. Výskyt laktózové intolerance je  úměrný věku, u malých dětí je vzácná, u starších lidí jí trpí většina  populace. Někteří lidé mají geneticky podmíněný nedostatek enzymu  laktázy. Přechodnou (dočasnou) laktózovou intoleranci mohou způsobit  infekční průjmy a léčba antibiotiky. Po zhojení střevní sliznice se opět  začne laktáza tvořit. Laktózovou intoleranci mohou také způsobovat  chronická onemocnění střev jako celiakie a Crohnova nemoc. Jedinou  léčbou této poruchy je omezení laktózy ve stravě.

Máte zájem o bližší informace?
Jméno *
Email *
Zpráva
  Opište kód
 *