Bio potraviny | zdravá výživa
Bio potraviny

KONTAKT

ZDRAVÉ BISTRO s.r.o.

Radka Dvořáková

IČ:   280 71 590
DIČ: CZ28071590
Tel.: 775 643 597
 
Otevírací doba:
PO-PÁ 8:30hod. - 13:30hod.
 
Obědy našeho bistra jsou na objednání,volat můžete do 9:00 ráno.
 
 FAKTURAČNÍ ADRESA:

 ZDRAVÉ BISTRO s.r.o.

 Komenského 176
 389 01 Vodňany
 

 Vše ohledně provozu krámku  a bistra najdete zde, pokud potřebujete více informací, neváhejte volat.

 Odpolední hodiny věnuji objednaným  klientům na Access bars, Thetu a dalším příjemnostem...

 Moc děkuji za pochopení .Volejte, vše si můžeme domluvit i ohledně nákupů, které mohu předem připravit...


 

 

MAQUI LYOFILIZOVANÝ PRÁŠEK BIO 70 g 

MAQUI LYOFILIZOVANÝ PRÁŠEK BIO 70 g, produkty Australské terapie


Kategorie: ISWARIMAQUI LYOFILIZOVANÝ PRÁŠEK BIO 70 g bio potraviny
Kód produktu:
000262
Omlouváme se...

zboží není momentálně dostupné.

MAQUI LYOFILIZOVANÝ PRÁŠEK BIO 70 g

MAQUI LYOFILIZOVANÝ PRÁŠEK BIO 70 g


Maqui se v posledních letech stalo hitem mezi plodinami bohatými na antioxidanty. Kromě vysoké antioxidační kapacity hovoří laboratorní výzkumy o jeho protizánětlivých účincích, schopnosti bránit adipogenezi (tvorba tukových buněk) a dále o jeho kapacitě inhibovat LDL oxidaci.  • Mimořádně bohatý zdroj antioxidantů

  • Tradiční potravina indiánského kmene Mapucho

  • Sladká chuť - ideální do yogurtu, smoothie, dezertů


Maqui (Aristotelia Chilensis) je nízký listanatý strom dosahující výšky 5 m, který roste v Chile a na jihu Argentiny. Plodí bobulovité ovoce tmavě fialové barvy, které se podobá açai a našim borůvkám. Již dávno před začátkem našeho letopočtu je konzumovali indiáni kmene Mapucho. Údajně také používali listy, kmen a plody z maqui jako léčebný prostředek. Francouzský botanik a přírodovědec Claude Gay v roce 1841 zdokumentoval, že domorodí obyvatelé z maqui vyráběli nápoj zvaný „chicha“ za účelem získání síly a vytrvalosti.


Mrazem sušené plody rozemleté na jemný prášek jsou dnes k sehnání i na našem trhu a prášek můžete konzumovat např. přidaný do jogurtu, cereálních směsí anebo ho použít do různých receptů.


Maqui je dnes čím dál populárnější jako čisté ovoce nebo jako extrakt v řadě doplňků stravy. Má mimořádně vysokou antioxidační kapacitu díky barvivu anthocyanin. Laboratoř v Brunswicku (USA) testovala v roce 2010 pět barviv ze skupiny anthocyaninů a nejsilnější účinek se prokázal u barviva delphinidin. Podle některých zdrojů je antioxidační kapacita maqui (ORAC) 270 000 ?m/1000 g.


Maqui bývá často porovnáváno s açai. Jde skutečně o podobné plody s podobným účinkem. Pravděpodobně nějvětší rozdíl spočívá v tom, že maqui obsahuje více antioxidantů a také má sladší a plnější chuť. Na druhou stranu açai je výživnější díky velmi vysokému obsahu zdravých tuků (45 %) v podobě nenasycených mastných kyselin. Maqui obsahuje maximálně 10 % tuku, avšak více než 50 % sacharidů.


 


Způsob použití


Prášek z maqui má nasládlou a plnou chuť. Přimíchejte 1 lžičku do ovocné šťávy, džusu, salátu, mléčného nebo ovocného koktejlu, dezertu, jogurtu, apod. a získejte kromě exotické příchuti zdroj vydatných živin pro svoje tělo!


Nezpracovávejte prášek z maqui od Iswari při teplotách vyšších než 40 st. C, aby v něm zůstaly zachovány všechny živiny v původní formě.


Otevřený sáček uchovávejte v ledničce!

Máte zájem o bližší informace?
Jméno *
Email *
Zpráva
  Opište kód
 *